Komoda sosnowa – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej komody do salonu czy pokoju jest nieraz nie lada wyzwaniem. Z bogatej oferty mebli, kształtów, form, materiałów ciężko wybrać odpowiedni. Przy zakupie warto zastanowić się który produkt  jest nie tylko ładny, ale też funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu. Ważne jest by materiał, z którego wykonana jest komoda, pasował do naszych innych mebli, do wnętrza i stylu, jaki preferujemy. Na szczęście są materiały ponadczasowe, które pasują niemal wszędzie, od stylu boho po rustykalny. Takim ponadczasowych materiałem jest sosna.

Ponadczasowy styl

Zaletą posiadania komody sosnowej jest fakt, iż jej jasny, ciepły kolor pasuje wszędzie. Bez problemu możemy ją dopasować w każdym wnętrzu.  Drewno pozyskiwane z sosny można łatwo frezować, szlifować, strugać, co daje możliwości tworzenia różnych wzorów i  form. Komoda wykonana z tego drewna ociepli wnętrze i doda mu wyrazu, urzekając przy tym cudownym zapachem lasu. Takie ekologiczne produkty tworzą w pomieszczeniu mikroklimat, który przenosi naszą wyobraźnię na łono natury. Komody sosnowe mogą przybierać przeróżne formy, w zależności czego potrzebujemy od surowych prostych wzorów  do lakierowanych klasycznych form. Jego szeroka dostępność w Polsce sprawia też, że meble sosnowe są stosunkowo tanie.

Natura kontra sztuczność

Meble takie jak komoda są obecnie niezbędnym przedmiotem w naszych domach, przechowujemy w nich ubrania i wartościowe rzeczy, korzystają z nich bardzo często dzieci, dlatego warto wybrać materiał, który ma też walory zdrowotne. Meble sosnowe polecana są dla alergików, szczególnie tych uczulonych na kurz. Sosna wykazuje bowiem właściwości elektrostatyczne, nie przyciąga kurzu i zapobiega kłębieniu się go w powietrzu. Drewno sosnowe ma też właściwości higroskopijne, czyli  reguluje poziom wilgotności powietrza przez pochłanianie i oddawanie pary wodnej do otoczenia. Materiał ten jest sprężysty i odporny na uszkodzenia. Posiada dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Pomimo iż na rynku znajdziemy komody, które tylko imitują drewno, komody sosnowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Już sto lat temu zachwycano się tym plastycznym drewnem i wytwarzano z niego meble, dlatego jest cenione do dziś i wybierane ze względów ekologicznych i zdrowotnych. Posiadając komodę sosnową, mamy pewność, iż produkt jest naturalny i bezpieczny dla nas i naszej rodziny. Bez względu na to, jaki styl preferujemy w naszych wnętrzach, posiadanie sosnowej komody dopełni jego wygląd tak, by było przytulne, ciepłe i wolne od zbędnej chemii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Ci się również sposobać: