Rewal na wczasy i wakacje

Każdy z nas zasługuje na to, by w wyjątkowy sposób spędzić swoje wakacje. Tylko gdzie wtedy wyjechać? Która nadmorska miejscowość będzie dla nas odpowiednia? Odpowiedź jest prostsza, niż by się mogło wydawać, ponieważ to Rewal wyróżnia się na tle wszystkich miast i miasteczek. Dlaczego akurat Rewal? Jakie atrakcje tutaj czekają? Odpowiadamy!

Rewal – położenie

Rewal to wioska letniskowa, która znajduje się w gminie Rewal. Jej historia sięga do XV wieku, ale widać, że największą popularność przyniósł jej wyjątkowy klimat, jaki tutaj panuje. Dlatego Rewal to aktualnie jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych, która przyciąga turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Dlaczego Rewal sprawdzi się na wakacyjny wyjazd?

Choć Rewal jest małą wsią, to i tak ma wiele do zaoferowania każdemu, kto postanowi tutaj przyjechać. To właśnie tutaj czeka jedna z piękniejszych plaż, która nie dość, że jest szeroka i piaszczysta, to jeszcze zachwyca czystością. Do tego w wielu miejscach plaża oparta jest o klif, z którego rozciągają się malownicze widoki na morze oraz wydmy.

Nie można pominąć czystego kąpieliska z licznymi atrakcjami, które czekają w sezonie letnim. Nawet noclegi w Rewalu czekają w bardzo szeroki wyborze, więc każdy z nas jest w stanie szybko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Rewal to idealny wybór zarówno na samotne wakacje, z ukochaną osobą, z przyjaciółmi, jak i z rodziną.

Rewal – co można tutaj zobaczyć?

Również pod względem atrakcji Rewal prezentuje się bardzo ciekawie. Do największych jego atrakcji można zaliczyć taras widokowy, który powstał w 2009 roku. Zlokalizowany jest na klifowym wybrzeży i stanowi część promenady, więc z pewnością nie można go pominąć. Godna uwagi jest również Baza rybacka, skąd każdego ranka miejscowi wypływają na połów. Kolorowe kutry to nie tylko raj dla oczu, ale również szansa na zakup świeżej ryby. Do tego warto też wspomnieć o możliwości uprawy sportów wodnych, wypożyczeniu odpowiedniego sprzętu, czy nawet zabawie na zjeżdżalniach.

A jak prezentują się noclegi w Rewalu?

Rewal każdego roku przyciąga wielu turystów, więc dołożono starań, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dlatego do wyboru czekają nie tylko apartamenty, czy pensjonaty, ale również domki w Rewalu. W szczególności są one polecane tym, którzy preferują niezależność i ciszę, czy łatwy dostęp do morza, ponieważ większość z nich zlokalizowanych jest w jego sąsiedztwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Ci się również sposobać: